Stan Bizon 4

Základní popis

Stan Bizon 4 od Husky patří do kategorie outdoorových stanů. Stan je určen pro 4 osoby, které ocení velké prostory v ložnici stanu a předsíňce. Stan je dvou-vchodový, kdy i druhý vchod je krytý apsidou. Hmotnost stanu je 4790g  včetně tyčí, kolíků a obalu. Díky své hmotnosti je stan určen spíše do kempu, kam si stan dovezete až na místo, případně s ním ujdete nějakou kratší trasu.

Stan Bizon 4 Husky

Stavba stanu

 

Stan Bizon 4 je dvouplášťový, proto se nejdříve staví ložnice stanu a poté tropiko.

Pruty stanu jsou z materiálu durawrapu o průměru 7,9 mm a 8,5mm. Dva pruty stanu vypnou ložnici a jeden prut slouží k vypnutí předsíňky až poté, co se přehodí tropiko stanu přes ložnici. Při stavbě předsíňky dbejte zvýšené opatrnosti, protože prut se provléká tunýlkem v tropiku, který má dva díly. Tropiko stanu je uchyceno k podlážce stanu pomocí plastových přezek, které jsou pevné a kvalitně zpracované. Vypínání tropika je díky tomu rychlejší a snadnější.

 

Konstrukce stanu Bizon 4 Přezky stanu Bizon 4

Tropiko stanu:

Tropiko stanu Bizon 4 má dle výrobce udávaný vodní sloupec 3000 mm. Tropiko je kvalitně zpracované i v okolí švů, které jsou podlepené. Tropiko stanu odolává slunečnímu záření a je z nehořlavého materiálu.

Tropiko stanu Bizon 4 Tropiko stanu Bizon 4

Vnitřní prostor a podlážka stanu:

Stany Husky jsou velice vzdušné díky síťovině, které vyplňuje stěny ložnice. Podlážka stanu Bizon 4 je z materiálu Polyester s vodním sloupcem 6 000 mm. Ložnice stanu nabízí dostatečný prostor pro 4 nocležníky. Prostor pro spaní má rozměry 220cm na výšku a 260cm na šířku. Prostor v předsíňce je 110 cm na délku a na 260 cm na šířku. Druhý vchod stanu, který je krytý apsidou má menší prostory. V ložnici je možné nalézt odkládací místa - 4 kapsy a odkládací síťku z průhledné síťoviny. Vchod do stanu je dostečně vysoký, aby nepůsobil potíže i osobám vyšším.

Vchod do stanu Bizon 4

Vnitřní prostor stanu Bizon 4

Větrání stanu

Stan Bizon 4 je velice vzdušný jednak díky síťovině na stěnách ložnice, dvěma vchodům, které je možné rozepnout a udělat průvan a pak díky dvěma větracím otvorům v tropiku. Otvory v tropiku mají ochranou légu proti kapkám deště, které by mohl silný vítr nafoukat přes otvory do stanu. Bylo by dobré odvětrávat i předsíňku, když je uzavřený stan.

Doporučení

Stan Bizon 4 doporučujeme na delší pobyt na jednom místě ideálně v kempu nebo u vody. Vzhledem k jeho hmotnosti a rozměrům bychom ho na žádné putovní pochody nebrali.


Plusy

  • vnitřní prostory
  • konstrukce stanu
  • vzdušnost stanu
  • vstup do stanu
  • stavba stanu
  • odkládací síťka


Mínusy

  • nevětraná předsíňka při uzavření stanu
  • kotvení tropika na boku stanu pouze na jeden kolík