O značkách stanů

Coleman

Značka Coleman patří mezi zkušené a dlouholeté výrobce outdoorového vybavení. Stany Coleman se dělí do dvou skupin a to na stany Coleman classic a na stany Coleman exponent.

Stany v třídě Coleman classic jsou určeny do kempu na léto. Stany se vyznačují vynikající kvalitou, protože, ono totiž prší a fouká i v kempu u rybníka a často se i v létě udělá pěkná zima. Firma Coleman proto pamatuje i na tyto zákazníky a nabízí jim modelovou řadu Coleman classic, která se vyznačuje spolehlivými stany za rozumnou cenu.

Stany v třídě Coleman exponent jsou určeny nejnáročnějším turistům a cestovatelům, kteří potřebují špičkovou kvalitu za přijatelné peníze.

Díky patentovaným technologiím, které má firma s dlouholetou tradicí k dispozici, oceníte u stanů např.:

 • Unikátní ventilační systémem Airflo nebo Variflo, které byly vyvinuté exkluzivně společností Coleman tak, aby
  dokázaly snižovat míru kondenzace vlhkosti vzduchu ve stanech.
 • WeatherTecSystem, komplexní soubor technologií, které mají za úkol poskytnout uživatelům stanu dokonalou ochranu i ve velmi nepříznivých klimatických podmínkách a zajistit jim maximální možný komfort.
 • Úprava tropika zamezující degradaci materiálů vlivem UV záření.
 • Pro zvýšenou bezpečnost mají všechny stany Coleman samozhášecí úpravu.
 • Aby se stavba stanu nestala noční můrou, jsou stany Coleman navržené tak, aby stavbu co nejvíce usnadnily. Tyče a příslušné tunýlky na tropiku jsou označeny stejnou barvou. Ihned tedy vidíte, kam která tyč patří. Tyčky se snadno nasunou do oček nebo čepů na podlážce a celý stan se následně vypne pomocí vypínacích popruhů.
 • Posláním Area management systému je to, aby byl stan pohodlný a praktický při dlouhodobém obývání. Prostorné uspořádání vnitřku stanu a mnoha doplňků je navrženo tak, aby se uživatelé cítili jako doma. Area management systém jsou vybaveny prostorné rodinné, ale částečně také menší turistické stany Coleman, u nichž se předpokládá používání i v kempu.
 • Pro lepší odolnost vyztužený vak na tyčky
 • Ve stanu jsou oddělené prostory pro spaní, uskladnění věcí a hala pro příjemné obývání, kde lze např. posedět s přáteli u stolku. Vnější obytné prostory (stínící přístřešky).
 • Podle barvy ihned poznáte, kam která tyčka patří
 • Dotahovací popruhy pro vypnutí stanu.
 • Způsob upevnění k podlážce systémem kroužek - trn dále usnadňuje stavbu.

Husky

Stany Husky se dělí na několik základních řad. Stany Husky se liší využitím a prostředím, do kterého jsou stany určeny:

Stany Husky řady Extreme se hodí svým vybavením a parametry do nejnáročnějších přírodních a povětrnostních podmínek. Stany jsou určeny nejen pro expedice a vysokohorskou turistiku, ale uspokojí každého cestovatele, který vyžaduje špičkovou kvalitu a moderní materiály. Stany v této řadě mají duralovou vnější konstrukci, která zajišťuje snadnou stavbu i v nepříznivém počasí - silném větru či dešti. Vysoký vodní sloupec použitého materiálu zaručuje pohodlný spánek v suchu i při prudkém dešti či sněhu. Pro použití v zimě jsou stany vybaveny sněhovými límci. Stany řady byly testovány v těch nejnáročnějších podmínkách - od ledových Himalájí, před větrné Andy až písky severoafrické Sahary, jejich přednosti však oceníte i při běžném kempování.

Stany z řady Extreme: Fighter, Felen, Flare, Falcon, Flame
Uvedené stany naleznete pod tímto odkazem: Stany extreme

Stany Husky řady Extreme light v sobě spojují moderní technologie řady Extreme a zároveň dobrý poměr ceny a výkony řad outdoor. Oproti předchozí řady Extreme má použitou standardní vnitřní konstrukci s duralovými pruty a bez sněhových límců, což vede k dosažení nižší hmotnosti celého stanu. Stany z této řady jsou vhodné na horolezectví, treking, ale i na cykloturistiku a obyčejné kempování. Některé stany mají například silikonizaci, pomocí které se dosáhlo minimální hmotnosti. Spolu s použitím duralových tyčí patří tyto stany mezi nejnižší na trhu.

Stany z řady Extreme light: Beast, Bright, Baron 3, Baron 4, Bret, Buster
Stany z řady Extreme light se silikonizací: Sawaj 2, Sawaj 3.

Uvedené stany naleznete pod tímto odkazem: Stany Extreme light

Stany turistické řady Husky Outdoor. Tyto stany jsou nejuniverzálnější kategorií stanů Husky. Hodí se zejména pro tradiční kempování, víkendové pobyty v přírodě a vodácké výpravy. Stany poslouží jak v kempu, tak v divoké přírodě a nepřekvapí vás v nich žádné rozmary počasí na jaře, v létě nebo na podzim.

Stany z řady Outdoor: Blare, Burton, Bizon3, Bizon 4, Boyard, Bird, Bizam, Boneli, Boneli army

Stany Husky řady Family charakterizuje jediné slovo a tím je prostor! Prostor pro nocování v kempu či v přírodě dostatečně velký pro celou rodinu či partu kamarádů. Důraz při vývoji a konstrukci stanů řady Famili se nekladl pouze na prostor pro nocování, ale vzhledem k rodinnému zaměření, také na snadnou a rychlou stavbu.

Stany z řady Family: Baul 4 / Baul X-line, Baul 5 / Baul 5 X-line, Boston 8, Boston 5, Blander, Bigless, Husky Grande.

Uvedené stany naleznete pod tímto odkazem: Stany rodinné

Hannah

Firma Hannah vytvořila pro rok 2010 novou kolekci stanů, kde uplatnila nové technologie a poznatky z minulé kolekce. Stany Hannah se dělí do řad Exterme, Lite, Adventure, Comfort.

Řadu Extreme prezentuje pouze jeden stan a to Exped. Tato řada je určena pro náročné expedice a do nejnáročnějších zimních a vysokohorských podmínek. Řada Extreme byla testována v Nepálských podmínkách.

Zdroj http://www.hannah.cz/cz/materialy/testovani/

Stany z řady Lite jsou určeny pro treking, horolezectví a cykloturistiku. Technologie stanů a duralová konstrukce umožnila tyto stany zařadit mezi nejlehčí stany. Hmotnost stanu pro dva začíná již na 1 800g.

Stany z řady Lite: Desert, Rider, Blow

Stany z řady Adventure vynikají univerzálním použitím. Tyto stany lze využít jak na turistiku, cykloturistiku, na vodu i do kempu. Kvalitní materiály a duralová konstrukce dělá ze stanu velice kvalitní a univerzální stan. U těchto stanů se nezapomnělo ani na komfort, který je důležitý při delším pobytu na jednom místě.

Stany z řady Adventure: Trekker 2, Trekker 3, North, Compact 2, Compact 3

Stany z řady Comfort se používají nejvíce do kempů. I přesto, že je to nejnižší řada, tak stany mají kvalitní materiály - lehkou durawrapovou konstrukci a podlážku z Polyesteru. V této řadě najdete i komfortní rodinné stany, které také mají již polyethylenovou podlážku a silnější durawrapovou konskturkci. U těchto rodinných stanů se hmotnost moc neřeší.

Stany z řady Comfort: Creek 2, Creek 3, River
Stany z řady Comfort - rodinné: Bight, Cove, Bay