Stan Bird

Základní popis

Stan Bird od Husky patří do kategorie outdoorových stanů. Tyto stany se hodí zejména pro turistiku, ale i do kempu. Stan Bird je určen pro 3 osoby, které potěší 2 vchody a z toho jeden s apsidou. Hmotnost stanu je 3240 g (laminátové konstrukce) včetně tyčí, kolíků a obalu.

Stan Husky bird

Stavba stanu

Stan Bird je dvouplášťový jako většina stanů Husky z řady outdoor. Takže se nejdříve staví ložnice stanu a poté se přes ložnici stanu přehodí tropiko. Pruty stanu jsou z durawrapového materiálu u modelů 2010 (laminátové u modelů 2009), které se kříží v jednom bodě. Stavba stanu je velice snadná a rychlá. Tropiko stanu je uchyceno k podlážce stanu pomocí plastových přezek, které jsou pevné a kvalitně zpracované. Vypínání tropika je díky tomu rychlejší a snadnější.

Konstrukce stanu Bird Střed stanu Husky

Tropiko stanu

Tropiko stanu Bird má dle výrobce udávaný vodní sloupec 3000 mm. Tropiko je kvalitně zpracované i v okolí švů, které jsou podlepené. Tropiko stanu je možné ještě uchytit ke konstrukci pomocí šnůrek. Tropiko stanu je spojeno s podlážkou pomocí plastových přezek, jak již bylo uvedeno. Tropiko je možné plně otevřít na obou stranách stanů pro lepší větrání za teplého počasí.

Rozepnutý stan Husky Bird Ukotvení stanu Husky Bird
Upevnění kontrukce stanu Husky Bird

Vnitřní prostor a podlážka stanu

Stan Bird je velice vzdušný díky síťovině, které vyplňují stěny ložnice. Stany Husky z řady outdoor mají podlážku z polyesteru se zátěrem 6000 mm. Ložnice stanu nabízí dostatečný prostor pro 3 nocležníky. V ložnici stanu je možné nalézt odkládací místa jako kapsy a horní odkládací síťku z průhledné síťoviny.

Využitelný prostor je možný také ve vchodě krytém apsidou. Prostor není nijak moc velký, ale na odložení bot a malých batohů je dostačující. U druhé vchodu se nedá nic moc schovat.

Podlážka stanu Husky Bird Vnitřní organizér stanu Bird
Apsida stanu Husky Bird

Větrání stanu

Stan Bird je vzdušný jednak díky síťovině na stěnách ložnice, dvěma vchodům, které je možné rozepnout a udělat průvan a pak díky dvěma větracím otvorům v tropiku. Otvory v tropiku mají ochranou légu proti kapkám deště, které by mohl silný vítr nafoukat přes otvory do stanu.

Větrání stanu Husky Bird Vzdušný stan Husky Bird

Doporučení

Stan Bird od Husky je vhodný pro nenáročné turisty, kteří jej využijí na kratké pobyty v kempech, festivalech. Stan výborně splňuje užitnou hodnotu za dobré peníze. Stan je možné využít i na putovní pochody, kdy se stan každý den bourá a nosí se větší vybavení. Ovšem batohy se pak musí dávat dovnitř stanu, takže na delší výpravy s tímto stanem pouze ve dvou.

Plusy

  • nízká hmotnost
  • podlážka stanu
  • vzdušnost stanu
  • vstup do stanu
  • stavba stanu
  • odkládací síťka

  • durawrapová konstrukce

Mínusy

  • kotvení tropika na boku stanu pouze na jeden kolík