Stan Bizam

Základní popis

Stan Bizam od Husky patří do kategorie outdoorových stanů. Tyto stany se hodí zejména pro turistiku, ale i do kempu. Ve stanu Bizam mohou přespat 2 nocležníci. Obyvatelé stanu potěší 2 vchody, z nichž jeden je krytý apsidou. Hmotnost stanu Bizam je 2810 g včetně durawrapových tyčí, kolíků a obalu.

 

Stavba stanu

Stan Bizam je dvouplášťový jako většina stanů Husky z řady outdoor. Nejdříve se postaví ložnice stanu a přes ni se přehodí tropiko stanu. Pruty stanu jsou z durawrapového materiálu, které se kříží v jednom bodě. Stavba stanu je velice snadná a rychlá. Tropiko stanu je uchyceno k podlážce stanu pomocí plastových přezek, které jsou pevné a kvalitně zpracované. Vypínání tropika je díky tomu rychlejší a snadnější.

Husky Bizam

Tropiko stanu

Tropiko stanu Bizam má dle výrobce udávaný vodní sloupec 3000 mm. Tropiko je kvalitně zpracované i v okolí švů, které jsou podlepené. Tropiko stanu se uchytí k podlážce pomocí plastových přezek. Tropiko stanu je možné plně otevřít na obou stranách stanů pro lepší větrání za teplého počasí. V nabídce jsou dvě barvy tropika a to tmavě zelené a světle zelené.

Stany Bizam

Vnitřní prostor a podlážka stanu

Stany Husky jsou velice vzdušné díky síťovině, která vyplňuje stěny ložnice. Stany Husky z řady outdoor mají podlážku z polyesteru se zátěrem 6000 mm. Ložnice pro 2 nocležníky není nijak velká. V ložnici stanu je možné nalézt odkládací místa - 2 kapsy a horní odkládací síťku z průhledné síťoviny. Využitelný prostor je možný také ve vchodě krytém apsidou. Prostor je sice malý, ale na odložení bot a malých batohů je dostačující. Druhý vchod stanu nemá žádné krytí apsidou.

Stan Bizam podlážka

Větrání stanu

Stan Bizam je vzdušný jednak díky síťovině na stěnách ložnice, dvěma vchodům, které je možné rozepnout a udělat průvan a pak díky dvěma větracím otvorům v tropiku. Otvory v tropiku stanu mají ochranou légu proti kapkám deště, které by mohl silný vítr nafoukat přes otvory do stanu.

Doporučení

Stan Bizam od Husky je vhodný zejména na krátkodobé přespání, takže jej vřele doporučujeme na víkendový kempink a festivaly. U stanu oceníte zejména jeho rozměry ve sbaleném stavu a hmotnost stanu. Při doporučeném využití stanu získáte kvalitní stan za pěkné peníze.

Plusy

  • nízká hmotnost stanu
  • malé rozměry stanu ve sbaleném stavu
  • kvalitní podlážka stanu
  • vzdušnost stanu
  • příjemný vstup do stanu
  • rychlá stavba stanu
  • horní odkládací síťka
  • durawrapové pruty

Mínusy

  • kotvení tropika na boku stanu pouze na jeden kolík