Stan Boston 5

Základní popis

Stan Boston 5 od Husky je rodinný stan pro pět nocležníků určený do kempu na dlouhodobější kempování. Jedná se o velice otevřený stan, který má tři vchody. Další velkou devízou stanu je velká předsíň, která je dostatečně vysoká. Hmotnost stanu je 11 350 g včetně kolíků a obalu. Určitě se vyplatí stan dovézt až na místo stanování.

Stan Boston 5, Husky

Stavba stanu

Stan se i přes své velké rozměry staví velice dobře. Laminátové tyče se provlékají tunýlky vrchního stanu (tropika). Při provlékání tunýlky je dobré dbát zvýšené opatrnosti, aby nedošlo k poškození tunýlků. Konstrukce stanu je z laminátových prutů, dva pruty vypínají hlavní prostor předsíně a další menší dva pruty vypínají ložnici. Konce prutů jsou označeny barvou, aby bylo poznat, který prut patří do kterého tunýlku. Konce tunýlků jsou také označeny barvou.

Tunýlky stanu Boston 5

Tropiko stanu

Tropiko stanu Boston 5 má dle výrobce udávaný vodní sloupec 3000 mm, což je na naše podmínky dostačující. Tropiko je kvalitně zpracované i v okolí švů, které jsou podlepené. Tropiko stanu odolává slunečnímu záření a je z nehořlavého materiálu.

Vnitřní prostor a podlážka stanu

Vnitřní prostor v ložnici je dostačující i pro pět nocležníků. Ložnice je dobře odvětrávána díky moskytiéře, která je po bocích a v horní části ložnice. V ložnici stanu jsou i odkládací kapsy na drobnosti. Ložnice se zavěšuje. Za teplého počasí je možné ložnici otevřít druhým vchodem. Podlážka v ložnici je z vrstveného polyethylenu. Předsíň stanu je opravdu velká. V případě špatného počasí je možné pohodlně sedět v předsíni a užívat si prostoru. Podlážka v předsíni se vypíná zvlášť, takže závisí pouze na vás, jestli ji tam dáte nebo nikoliv.

Ložnice stanu Boston 5 Odkládací místa ve stanu Boston 5
Rozdělaný vchod v ložnici stanu

Větrání stanu

Jak již bylo zmíněno, stan má dva hlavní vchody, které dostatečně odvětrávají předsíň. Je možné využít i třetí vchod v ložnici. V horní části předsíně je taktéž odvětrávání, které pomáhá v lepší cirkulaci vzduch. V předsíni je ještě okénko z moskytiéry, které také pomáhá v odvětrávání stanu.

Vrchlík stanu Boston 5 Okénko stanu Boston 5

Předek stanu Boston 5

Doporučení

Stan Boston 5 bychom vybrali pro rodinu s malými dětmi kvůli společné ložnici. Stan je stavěn na delší pobyt v kempu, takže bezproblému ten týden se dá ve stanu přečkat.


Plusy:

  • velká předsíň stanu
  • otevřenost a větrání stanu
  • prostor ve stanu
  • stavba stanu

Mínusy:

  • ostřejší konce prutů
  • málo odkládacích míst, organizérů