Stan Boyard

Základní popis

Stan Boyard od Husky se dvěma vchody patří do kategorie outdoorových stanů. Stany v této kategorii naleznou bohaté uplatnění kromě vysokohorské turistiky. Váha stanu je 3800 g včetně tyčí, kolíku, obalu, což u tak velkých stanů pro 4 osoby je tato váha zajímavá i na putovní pochody.

Stan Husky Boyard

Stavba stanu

Stan Boyard je klasický dvouplášťový stan jako většina stanů Husky z řady outdoor, takže se nejdříve postaví ložnice stanu a poté se přes ložnici přehodí tropiko stanu. Pruty stanu jsou durawrapové u modelů 2010 (laminátové u modelů 2009) a jejich celkem 3. Dva napínají ložnici a jeden středový prut zvětšuje prostoru před vchodem stanu.

Při nandávání středové tyčky je zapotřebí nejprve vsunout její konce do kapsiček v tropiku. Stavba stanu je přesto velice snadná a rychlá. Tropiko stanu je uchyceno k podlážce stanu pomocí plastových přezek, které jsou pevné a kvalitně zpracované. Vypínání tropika je díky tomu rychlejší a snadnější.

Středová tyčka stanu Boyard Kapsička středové tyče stanu Boyard

Tropiko stanu

Tropiko stanu Boyard má dle výrobce udávaný vodní sloupec 3000 mm. Tropiko je kvalitně zpracované i v okolí švů, které jsou podlepené. Tropiko stanu je možné uchytit ke konstrukci pomoci pásek, spojení tropika s podlážkou je pomocí plastových přezek, jak již bylo uvedeno.

Pasky na konstrukci tropika Prezky ke stanu Boyard

Vnitřní prostor a podlážka stanu

Stany Husky jsou velice vzdušné díky síťovině, které vyplňují stěny ložnice. Podlážka stanu Boyard je z materiálu Polyester se zátěrem 6 000 mm. Ložnice stanu nabízí dostatečný prostor 220x210 cm pro 4 nocležníky. V ložnici je možné nalézt odkládací místa jako 4 kapsy a odkládací síťku, která je velice praktická. Vchod do stanu je dostečně vysoký, aby nepůsobil potíže i osobám vyšším.

Zavazadla a vybavení je možné uskladnit u vchodů stanu, které jsou kryty apsidami. Prostor je dostačující v případě kratšího pobytu s vybavením pro čtyři osoby. Stan se dá na obouch stranách dokořán otevřít.

Prodyšnost stanu Boyard Vnitřní organizér stanu Boyard 4

Větrání stanu

Stan je velice vzdušný jednak díky síťovině na stěnách ložnice, dvěma vchodům, které je možné rozepnout a udělat průvan a pak díky dvěma větracím otvorům v tropiku. Otvory v tropiku mají ochranou légu proti kapkám deště, které by mohl silný vítr nafoukat přes otvory do stanu.

Větrací otvory

Doporučení

Využití stanu Husky Boyard je docela široké. Stan se hodí do kempu, na vodu i turistiku. Při obsazení stanu plným počtem nocležníků se dá bezproblému přečkat  5 dní na jednom místě. Na delší pobyty při čtyřech osobách není stan vhodný. Dobrou alternativou stanu Boyard je stan Bizon 4, který má předsíňku a je i vhodnější na delší pobyt na jednom místě. Oproti tomu se stan Boyard o něco rychleji staví, takže je vhodnější na dennodenní bourání.

Plusy

  • rychlá stavba
  • velké vnitnřní prostory a prostor v krytém vchodě.
  • dobré zpracování
  • odvětrávání
  • durawrapová kontrukce u modelů 2010
  • odkládací síťka v ložnici