Stan Bright

Základní popis

Stan Bright od Husky patří do kategorie stanů lehkých turistických stanů. Tyto stany se hodí zejména pro cyklistiku, pro pěší nenáročnou turistku, kdy potřebujete lehký a prostorný stan pro 4 osoby a nechcete se tahat s těžkým stanem. Hmotnost stanu je pěkných 3680 g včetně tyčí, kolíku, obalu, což u tak velkých stanů je to opravdu lehký stan.

Stan Husky Bright

Stavba stanu

Stan Bright je dvouplášťový, takže se nejdříve staví ložnice stanu a poté tropiko. Pruty stanu jsou z duralu o průměru 8,5 mm. Spojování prutů jde lehce a spoje drží velice dobře. Součástí dvou prutů, které se kříží, je ještě středový prut, který zvětšuje prostor před vchody. Při nandávání tropika je zapotřebí nejprve vsunout konce středové tyčky do kapsiček tropika. Stavba stanu je přesto velice snadná a rychlá. Tropiko stanu je uchyceno k podlážce stanu pomocí plastových přezek, které jsou pevné a kvalitně zpracované. Vypínání tropika je díky tomu rychlejší a snadnější.

Stan Husky Bright Stan Husky Bright
Stan Husky Bright

Tropiko stanu

Tropiko stanu Bright má dle výrobce udávaný vodní sloupec 5000 mm. Tropiko je kvalitně zpracované i v okolí švů, které jsou podlepené. Tropiko stanu je možné uchytit ke konstrukci pomoci suchých zipů a spojení tropika s podlážkou je pomocí plastových přezek, jak již bylo uvedeno.

Přezky stanu Bright Tropiko stanu Bright

Vnitřní prostor a podlážka stanu

Stany Husky jsou velice vzdušné díky síťovině, které vyplňují stěny ložnice. Podlážka stanu Bright je z materiálu Polyesteru s vodním sloupcem 8 000 mm. Ložnice stanu nabízí dostatečný prostor pro 4 nocležníky. V ložnici je možné nalézt odkládací místa jako kapsy a odkládací síťku z průhledné síťoviny. Vchod do stanu je dostečně vysoký, aby nepůsobil potíže i vyšším osobám.

Využitelný prostor je možný také ve dvou krytých vchodech apsidou. Nicméně prostor není nijak moc velký na to, že by tam měli spát čtyři nocležníci s batohy. Pokud potřebujete více místa v předsíni, můžete zkusit stan Baron 4.Větrání stanu

Stan je velice vzdušný jednak díky síťovině na stěnách ložnice, dvěma vchodům, které je možné rozepnout a udělat průvan a pak díky dvěma větracím otvorům v tropiku. Otvory v tropiku mají ochranou légu proti kapkám deště, které by mohl silný vítr nafoukat přes otvory do stanu.

Doporučení

Stan je vhodný na cyklistické zájezdy, turistické atd. Stan není problém každý den stavět a druhý den bourat. Pokud bychom počítali se 4 nocležníky, pak by byl stan vhodný pro skupinku lidí, kteří stanují v létě na lehko a na kratší dobu. V případě, že potřebujete větší předsíňku, doporučujeme stan Baron 4, který je i více stavěný na pobyt na jednom místě a delší dobu.

Plusy

  • nízká hmotnost
  • konstrukce stanu
  • vzdušnost stanu
  • vstup do stanu
  • stavba stanu
  • odkládací síťka

Mínusy

  • menší prostor v předsíňce