Stan Creek 2

Základní popis

Stan Creek 2 od Hannahu je novinkou roku 2010 a je menším bratrem stanu Creek 3. Stan Creek 2 je nástupcem oblíbeného stanu Troll S, který najde uplatnění na víkendovém stanování, festivalech nebo při krátkodobém pobytu v kempu. Stan Crekk 2 je jednovchodový stan s krytou apsidou pro dvě osoby. Celková hmotnost stanu Creek 2 včetně tyčí, kolíků a obalu činí 3110 g. Stan Creek 3, nástupem oblíbeného stanu Troll, je také jednovchodový stan pro tři osoby s celkovou hmotností stanu 3630 g.

Stan Creek 2, stany Hannah Stan Creek 2, stany Hannah

Stavba stanu

Stan Creek 2 je dvouplášťový stan kopulového tvaru. Vypínání ložnice stanu se provádí pomocí dvou durawrapových prutů, které se kříží v jednom bodě. Poté se přehodí přes ložnici tropiko stanu. Stavba stanu patří mezi ty nejjednodušší, kterou zvládne jeden člověk.

Stan Creek 2, stany Hannah Kapsička stanu pro vchod stanu Creek 2

Tropiko stanu

Tropiko stanu Creek 2 má dle výrobce Hannahu udávaný vodní sloupec 3000 mm. Tropiko je kvalitně zpracované i v okolí švů, které jsou podlepené. Tropiko se rychle vypíná pomocí plastových přezek, které se připevňují k podlážce stanu. Kotvení tropika je dostatečné, takže stan je dobře a rychle vypnutý.

Tropiko stanu Creek 2 Kotvení stanu Creek 2

Vnitřní prostor a podlážka stanu

Ložnice stanu Creek 2 je dostatečně velká pro dvě osoby. Ložnice disponuje horní síťkou na odkládání věcí a pak postraními kapsami ze síťoviny. Podlážka stanu je z polyesteru. Vchod do stanu je velice příjemný a nedělá problém ani osobám 190 cm vysokým. Vchod je chráněn síťkou proti hmyzu. Krytá apsida má dostatek prostoru, což nás mile překvapilo. Uložit tam můžete dva 50l batohy.

Vnitřní prostory stanu Creek 2 Horní síťka stanu Creek 2

Apsida stanu Creek 2

Větrání stanu

Větrání uzavřeného stanu je řešeno pomocí dvou větracích průduchů v tropiku stanu, které mají ochranou légu, aby do stanu nepršelo v případě šikmého deště. Horní část ložnice je ze síťoviny, aby se docházelo k cirkulaci vzduchu. Za teplého počasí je možné otevřít stan dokořán.

Průduch stanu Creek 2

Doporučení

Stan Creek 2 a 3 se hodí na víkendové kempování, kdy není potřeba mít při sobě plno vybavení. Hodí se výborně i na festivaly. Jinak stany můžete vzít i na krátkodobý trek, protože hmotnost je velice přijatelná. Stan má výborný poměr mezi cenou a užitnou hodnotou. Určitě oceníte i transportní vak, který je dostatečně velký a má i kompresní pásky na zmenšení objemu. Takže zde odpadá problém s přesným balením.

Plusy

  • kvalitní konstrukce stanu
  • dostatek odkládacích míst v ložnici stanu
  • rychlá a snadná stavba stanu
  • dobrý poměr mezi cenou a užitnou hodnotou stanu
  • velký obal stanu s kompresními popruhy