Stan North

Základní popis

Stan North od Hannahu patří mezi novinky roku 2010. Tunelový stan North najde uplatnění jako turistický stan nebo stan do kempu. Stan North je dvouvchodový stan s prostornou předsíňkou. Hmotnost stanu je 3780 g včetně tyčí, kolíku, obalu. Stan North od Hannahu nás opravdu mile překvapil.

Stan North - Hannah Zavřený stan North Hannah

Stavba stanu

Jedná se o tunelový stan, který je složen tří prutů. Pruty stanu jsou duralové a velice kvalitně zpracované, což oceníte při ohýbání a provlékání tyčí tunýlky tropika, bez toho aniž by se tyčky rozpojily. Nejdříve se staví tropiko stanu (vrchní část stanu) a ložnice se poté zavěsí a vypne. Konce prutů jsou uchyceny v očku a ne pomocí trnu jako u stanů Coleman. Ale i přesto pruty při ohýbání drží v očkách. Díky tomu zvládne stan postavit jeden člověk. Stavba stanu je opravdu velice jednoduchá a rychlá.

Stavba stanu North Hannah Stany North Hannah - stavba

Tropiko stanu

Tropiko stanu North má dle výrobce Hannahu udávaný vodní sloupec 4000 mm. Tropiko je kvalitně zpracované i v okolí švů, které jsou podlepené. Tropiko stanu má dvě barevné kombinace - oranžovou a zelenou. Oranžová barva stanu je opravdu velice pěkná. Vypínání a kotvení tropika je také dobře řešeno.

Vnitřní prostor a podlážka stanu

Předsíň stanu North je opravdu velká a pro tři lidi až královská. Bez problému v předsíni stanu uvaříte a složíte veškeré vybavení. V předsíni stanu není podlážka. Předsíň stanu je dobře odvětrávatelná díky dvěma vchodům a pak i větracím otvorem. Ložnice stanu North jak již bylo napsáno, se zavěšuje. Vypínání ložnice je velice jednoduché a rychlé díky přezkám, které zaručí kvalitní vypnutí ložnice. Vchod do ložnice má ochranu proti hmyzu. V ložnici je dostatek odkládacích míst. Podlážka v ložnici je z polyesteru. Vchod do stanu nepůsobí velké obtíže ani osobám 190 cm vysokým.

Ložnice stanu North Hannah Ložnice stanu North Hannah
Předsíň stanu North Hannah Ložnice stanu North Hannah
Odkládací místa ve stanu North Hannah Kotvení stanu North

Větrání stanu

Stan North má dva vchody, které je možné úplně rozepnout. Vchody se nerolují, ale založí se do kapes ve vnitř stanu. Je to rychlejší a pohodlnější. V prostoru ložnice je odvětrávací otvor. Stan North má ještě jeden větrací otvor v předsíni stanu. Otvory v tropiku mají ochranou légu proti kapkám deště, které by mohl silný vítr nafoukat přes otvory do stanu.

Větrací otvory stanu North Větraní stanu North Hannah

Doporučení

Stan North je velice pohledný stan, který rozhodně v oranžovém provedení zaujme. Stan North je univerzální stan. Dokážeme si s ním představit delší pobyt v kempu, ale i pěší přesun na jiné místo. U toho stanu by nám ani bourání každý den nevadilo. Jedinou výtkou je asi chybějící podlážka v předsíni v případě mokra, ale když stan obývají dva lidi, tak je i podlážka zbytečná. Batohy a další vybavení se dá uskladnit v ložnici. Stan v tunelové třídě je bezkonkurenční, co se tyče hmotnosti a využití.


Plusy

  • velké vnitřní prostory
  • kvalitní konstrukce stanu
  • dostatek odkládacích kapes v ložnici stanu
  • rychlá a snadná stavba stanu
  • rychlé vypínaní ložnice
  • zajímavý design stanu

Mínusy

  • chybějící podlážka v předsíni v případě 3 nocležníků
  • vyšší pořizovací cena