Stan River

Základní popis

Stan River od Hannahu patří mezi novinky stanů Hannah pro rok 2010. River vychází z oblíbeného stanu Rover. Stan River má tvar kopule s obloukovou tyčí pro vypnutí předsíňky. Stan je dvouplášťový s prostornou předsíňkou s dvěma vchody pro 3 nocležníky. Kompletní hmotnost stanu River je 4950 g.

Stavba stanu:

Nejdříve stavíme ložnici stanu pomocí dvou durawrapových prutů o průměru 8,5 mm. Pruty se kříží v jednom bodě, kde se zpevní pomocí stahovací šnurky. Poté se přes ložnici stanu přehodí tropiko. Kratší tyč provlíkneme tunýlkem předsíně a vypneme. Při provlékání tyče tunýlkem dbejte zvýšené opatrnosti, aby nedošlo při rychlém provlékání k poškození tunýlku. Tropiko zakotvíme k ložnici pomocí plastových přezek a celý stan poté vypneme. Stavbu stanu River zvládne zručný člověk sám.

Stan Hannah River křížení prutů stanu River

Profil stanu River Hannah Otevřený stan River

Tropiko stanu

Tropiko stanu River má dle výrobce Hannah udávaný vodní sloupec 3000 mm, což je v našich podmínkách dostatečné. Tropiko stanu je možné přichytit ke konstrukci stanu pomocí suchých zipů, kdyby přišel silný vítr nebo když není možné provést dostatečné ukotvení tropika do země.

Vnitřní prostor a podlážka stanu

Vstup do předsíně stanu River je příjemný aniž by člověk musel lézt do stanu po čtyřech. Samotná předsíň stanu je velice prostorná a vhodná pro uložení batohů a dalšího vybavení. Vstup zadním vchodem je také příjemný. I zadní vchod je prostorný a bezproblému tam uskladníte batoh a boty. Za teplenéhopočasí je možný zadní vchod plně otevřít. Vstupy do stanu mají tvz. okna, která mají ochranu proti hmyzu, ale je možné je i úplně zavřít. Podlážka stanu je z polyesteru, který je lehký a pevný. V ložnici je dostatek odkládacích míst po délce stanu včetně horní síťky.

Předsín stanu River Apsida stanu River

Otevřený stan River Větrací okna stanu River

Větrání stanu

Stan River má dva vchody, které je možné úplně rozepnout. V uzavřeném stavu je větrání pomocí horních průduchů, které větraní ložnici stanu a předsíň. Předsíň tak nemá vlastní odvětrávání. Větrací průduchy v tropiku mají ochranou légu proti kapkám deště, které by mohl silný vítr nafoukat přes otvory do stanu.

Doporučení

Stan River je kempový stan vhodný i na dlouhodobější pobyty na jednom místě. U stanu oceníte velkou předsíň a dostatek odkládacích míst v ložnici stanu. Stan River je velkým konkurentem stanu Bizon 3, který ovšem nemá tolik odkládacích míst v ložnici.