Stan Serak S

Základní popis

Stan Serak S z řady Hannah Adventure patří do kategorie turistických stanů - outdoorových stanů. Jedná se o lehký stan s váhou 2900g včetně tyčí z Durawrapu a kolíků. Stan je určen pro 2 osoby, kteří mohou využít ložnici o rozměrech 220x150 cm.

Stan Serak S - Hannah

Stavba stanu

Jedná se o dvouplášťový stan - ložnice a tropiko. Pruty stanu jsou z materiálu Durawrapu o průměru 8,5 mm. Pruty se kříží v jednom bodě. Stavba stanu je velice snadná a rychlá. Tropiko stanu je uchyceno pomocí plastových přezek, které jsou jsou pevné a kvalitně zpracované. Vypínání tropika je díky tomu rychlejší a snadnější.

Dvouplášťový stan SERAK S

Tropiko stanu

Samotné tropiko stanu má dle výrobce udávaný vodní sloupec 4000 mm. Jedná se o dostačující sloupec, který vás ochranní dostatečně dlouho v deštivém počasí. Výrobce by měl garantovat udávaný údaj minimálně po dobu záruky. V reálu je proto obvykle tento údaj ještě vyšší. Tropiko je kvalitně zpracované i v okolí švů, které jsou přelepené. Tropiko stanu je možné uchytit ke konstrukci pomoci suchých zipů.

stan serak S přezkystan serak S suchý zip

Vnitřní prostor a podlážka stanu

Podlážka stanu je z materiálu Polyester s vodním sloupcem 10 000 mm. Jedná se o kvalitnější materiál než např. Polyamid, který se rychleji opotřebovává a je ještě těžší. Vzhledem k tomu, že stan je určen pro outdoorové aktivity, tak Polyesterová podlážka by měla být samozřejmostí. Vodní sloupec je velice dostačující.

V ložnici je možné nalézt odkládací místa z průhledné síťoviny na drobnosti. Místa na odkládání jsou v protilehlých rozích a v horní části ložnice. Dále zde naleznete kapsu, kam je možné schovat rozepnutý vchod, aby se vám neválel po podlážce. Vchod do stanu je dostečně vysoký, aby nepůsobil potíže i vyšším osobám. Rozhodně se do  stanu plazit nebudete.

Využitelný prostor je možný také v krytém vchodu apsidou. Prostor není nijak moc velký nějakých 90x70 cm. Připravte se na to, že když budete zapínat stan z ložnice, tak se musíte více natáhnout, abyste stan zapnuli.

podlážka stanu uložné prostory stanu

úložné prostory stanu odkládací síťka

apsida stanu apsida stanu serak S

Větrání stanu

U jedno-vchodových stanů bývá častým problémem nedostatečné větrání. Větrání je zde řešeno pomoci jednoho větracího otvoru, kterým proudí vzduch dovnitř. Dále to je pak spodek tropika, které je obloukovitě střižené. Díky tomu vzduch proudí do stanu snadněji a stan také ušetří na hmotnosti.

Vchod stanu je možné rozepnout do půlky vchodu a nechat pouze moskytiéru.

tropiko stanu Serak S Větrání stanu Serak S

konstrukce stanu Serak S

Doporučení

Stan Serak bychom doporučili na krátkodobější letní pobyt 4-5 dní v přírodě, pokud berete veškeré vybavení s sebou. Určitě oceníte jeho nízkou hmotnost a kvalitní zpracování.

Plusy

  • nízká hmotnost
  • kvalita zpracování
  • vlastnosti materiálu
  • vstup do stanu
  • stavba stanu
  • obloukový střih dolní části tropika
  • prostorný vak na stan


Mínusy

  • větrací tunel na tropiku
  • rozepínání apsidy z ložnice