Stan Trekker

Základní popis

Stan Trekker 2 od Hannahu patří mezi novinky stanů Hannah. Stan je dvouplášťový s dvěma vchody a je určen pro dva nocležníky. Vyrábí se i stan Trekker 3, který je pro tři nocležníky. Jedná se o turistické stany, které jsou vhodné na trek a pochody, ale neztratí se i v kempu. Díky navržené konstrukci patří stan Trekker 2 ve své třídě mezi špičku. Málo stanů pro dvě osoby dokáže být tak prostorný a přitom lehký. Celková hmotnost stanu Trekker 2 je 2990 g a Trekker 3 má váhu 3360 g.

Stan Trekker 2 Hannah Otevřený stan Trekker 2

Stavba stanu

Stan je dvouplášťový ve tvaru kopule. Ložnice stanu se vypíná pomocí dvou duralových tyčí, které jsou velice kvalitní. Poté se přidá ke konstrukci středová tyč také z duralu, která je jedním z velkých kladů tohoto stanu. Díky ní vzniká daleko více volného prostoru předsíňce. Ač se to nezdá, tak středová tyč udělá opravdu velký prostor pro odkládání batohů a dalšího vybavení. Po vypnutí ložnice a přidání středové tyče se přes ložnici přehodí tropiko stanu. Středová tyč se na jedné straně zasune do kapsičky v tropiku a z druhé strany se zafixuje páskem ze suchého zipu, který vytvoří kapsičku. Tropiko se poté vypne pomocí plastových přezek a duralových kolíků. Stavba je díky této konstrukci opravdu rychlá a snadná.

Ložnice stanu Trekker 2 Středová tyč stanu Trekker 2 Hannah

Zasunutí středové tyče stanu Kapsička středové tyče

Tropiko stanu

Tropiko stanu Trekker má dle výrobce Hannahu udávaný vodní sloupec 4000 mm. Tropiko je kvalitně zpracované i v okolí švů, které jsou podlepené. Tropiko stanu má dvě barevné kombinace - oranžovou a zelenou. Dalším přínosem je dobré vypínání tropika, které se dá opravdu dobře vypnout, i přesto, že se vypíná strana stanu pouze na jeden kolík.Tropiko je možné ještě uchytit ke kontrukci stanu pomocí suchých zipů.

Vypínání tropika stanu Trekker 2 Hannah Suché zipy stanu Trekker 2

Vnitřní prostor a podlážka stanu

Ložnice stanu má dva vchody, což je praktické jednak kvůli proudění vzduchu a pak pro větší pohodlí nocležníků. Každý má své vybavení na své straně a při vylézání nemusí přelézat přes sebe. Podlážka v ložnici stanu je z polyesteru, což je kvalitní, odolný a lehký materiál. V ložnice na tak malý stan je až až odkládacích míst včetně horní odkládací síťky např. na baterku. Prostor v předsíni, jak už byl napsáno ve velice dostačující. U stanu je velice příjemný vstup a i vylézání, aniž by člověk musel vlézat do stanu po čtyřech. Vchody ložnice mají ochranu proti hmyzu ve tvaru půl kruhu.

Odkládací místa ve stanu Trekker 2 Odkládací místa ve stanu Trekker 2

Prostorná předsíň stanu Trekker 2 Prostorná předsíň stanu Trekker 2

Větrání stanu

Cirkulace vzduchu v uzavřeném stanu je prováděna pomocí dvou větracích průduchů v tropiku, které mají ochranou légu proti kapkám deště, které by mohl silný vítr nafoukat přes průduchy do stanu. Lepší cirkulaci se také přispěje otevřením \\'půlkruhových oken\\' u vchodů, kdy vchod bude uzavřen z půlky pouze ochranou proti hmyzu. V parném dni je možné stan plně otevřít a využít stan jako slunečník.

Prúduchy stanu Trekker 2 Vchod do stanu Trekker 2

Doporučení

Byli jsme velmi překvapeni praktičností stanu. Osobně bychom tento stan použili na trek a pěší přechody. Díky rychlé a nekomplikované stavbě a velkému prostoru se spousty odkládacích míst je Trekker 2 špičkou ve své třídě pro dvě osoby.

Plusy

  • rychlá a snadná stavba stanu
  • kvalitní duralová konstrukce stanu
  • dostatek místa v předsíni a odkládacích míst v ložnici
  • vypínání tropika

Mínusy

  • vyšší pořizovací cena