Párty stan 4x4 m

Párty stan jsme si půjčili na zahradní oslavu pro 16 lidí v srpnu 2011. Vzhledem k tomu, že počasí nepřálo a každou chvíli hrozily přeháňky, zvolili jsme párty stan 4x4 m jako venkovní sezení.

Stan jsme stavěli poprvé a musím říci, že stavba byla značně jednoduchá. Nejdříve jsme sestavili střechu. Ke stavbě jsme nepotřebovali žádné nářadí, protože jednotlivé díly se do sebe zacvakávají a tento systému funguje i jako pojistka. Konstrukce je robustní oproti zahradním altánům z velkých marketů.

Když jsme sestavili ve dvou lidech konstrukci střechy, přehodili jsme plachtu střechy ze silného PVC, která se používá na autoplachty. Již na zemi jsme plachtu pořádně vypnuli, aby vše sedělo, jak má. Poté jsme stan zvedli z jedné strany a zacvakli nohy a totéž jsme opakovali na druhé straně. Nakonec jsme připnuli boky a a vchod pomocí úchytek.

Párty stan je možné zajistit u každé nohy pomocí kolíků a každý roh je možné vypnout ještě provazem a zajistit ho pomocí kolíku v případě silnějšího větru. Jinak párty stan, přečkal i silnější poryv větru, který se přihnal navečer. Takže maximální spokojenost. Stavba stanu nám zabrala cca 30 min.